Igra se igra v dveh skupinicah ali parih. Med tekmovalce (med par, skupinico) položimo 15 kovancev (kart, ključev, česarkoli). Z metanjem kovanca odločimo, katera skupina (udeleženec) prva začne. Vsaka stran lahko vzame eden ali dva ali tri kovance. Zmaga tisti/tista, ki vzame zadnji kovanec (kovance).
Različice: lahko začnemo z večjim številom kovancev; lahko se odvzame več kovancev naenkrat; dovolimo, da se lahko kovance vrne nazaj (z omejitvijo, sicer se igra ne bi nikoli končala J); igra se lahko igra med tremi ali več skupinami (posamezniki) – lahko v več rundah (zmagovalec z zmagovalcem…) ; lahko igramo igro glede na vrednost kovancev – kolikšna vrednost je lahko največ odmaknjena, vrnjena. Lahko igramo igro z igralnimi kartami (vrednosti 10, Fant (11); Kraljica (12), Kralj 13; As (1)).
Matematično nadarjeni tekmovalci bodo kmalu ugotovili, da skupina, ki prva začne igro, lažje kontrolira njen potek.
Točke za evalvacijo: kakšna taktika zagotovi zmago? (pustiti nasprotniku v zadnji rundi 4 kovance; v predzadnji rundi 8, 12 v prejšnji – to pomeni, da morajo začeti z odvzemom 3 kovancev). Kaj ta igra nauči o doseganju uspešnih rezultatov?; Kaj nas to nauči o pomembnosti načrtovanja in strategije? V kakšnem primeru postane situacija prekompleksna za zagotovitev zmage?