Izdajalčevo pismo (Bi-pi)

Pripomočki: pismo (poljubne vsebine), rute (skalpi) za tekmovalce

Za to igro je najboljši kraj gozd ali grmovje, če ne gre drugače, pa se lahko igramo tudi kje drugje. Skupina se razdeli na polovico; vsaka polovica tabori na svoji strani gozda. Imenujeta se, recimo, "Francozi" in "Prusi". V pruskem taboru je izdajalec, ki se je s Francozi dogovoril, da bo pismo z važnimi podatki o pruskih načrtih položil v neko drevo, ki ga bo na nek način zaznamoval. To drevo naj bo na sredini gozda. Ko se igra začne, izdajalec položi pismo v drevo in se umakne v svoje taborišče. Tam ugotovijo njegovo izdajo.

Na razsodnikovo znamenje Prusi odrinejo, da poiščejo pismo in skušajo pri tem prehiteti Francoze. Ti pa istočasno zapuste svoj tabor, si prizadevajo dobiti pismo in opazujejo Pruse. Vsak igralec nosi za pasom ruto, svoje življenje. "izdajalec" mora skrbeti, kadar skriva pismo, da odlomi eno ali dve vejici in pusti tu in tam kak odtis svojih čevljev, da Prusi lahko najdejo pismo.

Francozi morajo seveda iskati drevo, zaznamovano na poseben način. Kadar se dva nasprotnika srečata, je tisti, ki je "skalpiran" (nasprotnik mu vzame ruto), izločen iz igre in se je ne sme več udeleževati.

Vsak skavt, ki je izločen iz igre, prinese nasprotniku eno točko. Deset točk pa dobi stran, ki najde pismo.


Komentarji Ta objava ima 0 komentarjev. Komentarji so vidni le prijavljenim uporabnikom.