Roverček (Le femme di Hasan)

Pripomočki: roverček, PVC trak (vrvica ali kreda) za označitev igrišča, 2 kola (cca. 1,5 velikost)

Igro Roverček lahko igramo na/v kakršnemkoli obširnem prostoru kot je npr.: obala, travnik, dvorišče, telovadnica, lahko pa tudi v neravnem, gorskem svetu, kjer je še zlasti priljubljena igra, saj pri njej nimamo problemov, ki so pogosti pri igrah z žogo (beri: tekanje za žogo v dolino).

Skupino razdelimo na dve manjši skupini. Vsaka od skupin si določi svojega vratarja. Vnaprej določimo dovolj veliko igralno polje, ki je podobno kot pri nogometu - le, da imamo namesto golov na vsaki strani začrtana dva polkroga (lahko pa tudi kvadrata (R = 1 m), v katerih se gibljeta vratarja. Koristno je, da igralno polje in prostora za vratarja vidno označimo s količki ali na drug primeren način.

Vratar stopi v krog, ki leži nasproti (glede na polovico polja) izhodišča svojega moštva. V roki ima palico, s katero bo lovil roverčka.

Izžrebamo ekipo, ki bo prva začela igro (mečemo roverčka v zrak med dva igralca nasprotnih ekip – tisti, ki prvi zagrabi roverčka, je priboril začetek igre svoji ekipi).

Igro igramo dva polčasa po 20 minut. Namen igre je, da ekipa spravi čim večkrat roverček na palico svojega vratarja – na koncu namreč zmaga ekipa z več točkami – več zadetki.

Pravila:

  • Igralec, ki ima roverčka v roki, lahko naredi z njim največ 3 korake, potem pa ga mora vreči enemu od soigralcev.
  • Če ga vmes prestreže igralec nasprotne ekipe, seveda roverček pripada njej.
  • Če roverček pade na tla, pripada nasprotni ekipi od tiste, katere je bil metalec ponesrečenega meta.
  • Če roverčka  hkrati ulovita dva nasprotna si igralca, temu sledi sodniški met (enako kot pri košarki na začetku igre), kjer sodnik stopi med ta dva igralca, vzame roverčka in ga vrže med njima v zrak. Kdor ga ujame, ga mora čim hitreje oddati naprej svojim soigralcem in igra teče naprej.

  • Kako naredimo roverček?: Vzamemo 10 m dolgo vrv (q> 8mm). Na začetnem koncu vrvi naredimo obroč iz 3 - 5 krogov vrvi, tako velikega, da lahko znotraj njega razpremo celo dlan (glej sliko). Na koncu izdelanega obroča naredimo zanko (glej sliko) in začnemo okrog obroča ovijati (prepletati) vrv - s tem, da pustimo zunaj zanko in njen konec (glej sliko). Ko zaključimo ovijanje, potegnemo vrv skozi to zanko. S tem povežemo začetni in končni del obroča, ki ga potem še do konca ovijemo (prepletemo). Na koncu zvežemo oba konca vrvi in odrežemo njen ostanek.
Objavljeno v Ekipne igre

Komentarji Ta objava ima 0 komentarjev. Komentarji so vidni le prijavljenim uporabnikom.