Cevi, nitke, kroglice

Pripomočki: klobka volne ali zelo tanke vrvice; škarje, dve prazni kartonski cevi (od čipsa Pringles ali papirnatih brisačk ali kaj podobnega); nekaj frnikul/ žogic za golf/ drugih žogic, ki lahko gredo skozi cev.

Skupino razdelimo v manjše skupinice po štiri osebe ali več, najboljše nad šest. Skupine, večje od 10 udeležencev postanejo kaotične (kar je okej, če hočete to predstaviti).

Naloga skupine je, da eno cev postavijo na sredino sobe ali mize tako, da stoji pokonci in je na spodnji strani zaprta (z lepilnim trakom, pokrovom…). To je sprejemna cev. Lahko se jo tudi »zafiksira« na mizo ali tla z lepilnim trakom.  Z uporabo vrvice in druge cevi (na eni strani odprta na drugi strani zaprta (z lepilnim trakom) – prenašalne cevi, s katero se prenaša določeno število žogic – eno po eno v sprejemno cev.

Vsaka član skupine mora držati vsaj en del vrvice, ki je povezana s prenašalno cevjo.  Nihče ne sme držati žoge manj kot 2 metra stran od sprejemne cevi. Nihče iz skupine se ne sme premikati, ko dobijo enkrat žogico v prenašalno cev. Vrvice so privezane na prenašalno cev ne samo za premikanje le-te, ampak tudi za zvračanje le te. Tega vodja udeležencem ne pove.

Vrvice čvrsto prilepimo na cev tako so vsaj 3 vrvice privezane na vrh (odprt del) prenašalne cevi, kar ohranja cev v ravnovesju, ko visi med prenašanjem. Prekratke vrvice so težavne. Vsaj en član skupine mora imeti vrvico, ki je prilepljena na dno cevi, s katero omogoča prevračanje. Več kot je vrvic prilepljenih na dnu, bolj natančno je lahko zvračanje, ga je pa težje koordinirati. Več članov kot je v skupini, težja je naloga.

Različice: Večje skupine lahko razdelimo v manjše in izvedemo tekmovanje, kdo bo žogico prenesel prej; Skupini se lahko da čas za razmišljanje, strategijo; Uvedemo kazni za padlo žogico, prevračanje sprejemne cevi, nedovoljene premike; Prenašajo lahko drugačne stvari – kovance, kulije, čokoladice… (lahko tudi vodo iz enega lončka za vlaganje v drugega); Lahko povečamo število predmetov, ki jih morajo prestaviti (več žogic, kovancev…).

Objavljeno v Timske dinamike

Komentarji Ta objava ima 0 komentarjev. Komentarji so vidni le prijavljenim uporabnikom.