Kaj dela mene mene? (Rozman)

Pripomočki: list papirja in pisalo za vsakega

Namen: spoznavanje sebe, svojih lastnosti, spoznavanje lastnosti drugih. Odkrivanje kaj smo, kdo smo – naša identiteta. Cilj je, da na zavestni ravni razmislimo o sebi in o drugih, o odnosu, ki ga lahko razvijem na podlagi povedanega in slišanega.

 

Refleksija: kako sprejemamo lastnosti drugega človeka, ki so drugačne od naših? Kako doživljamo drugačnost in kaj lahko naredimo z drugačnostjo? Kako lahko preidemo ovire v nekem odnosu? Kako smo pridobili naše lastnosti? Koliko in kako vplivajo mnenja drugih o nas na nas? Kaj bi bilo, če bi kakšno napisano lastnost odvzeli? Kaj bi bilo, če bi vse lastnosti odvzeli stran? Kdo bi potem bili? Kako nas drugi vidijo? Ali in kakšno povratno sporočilo smo dobili od partnerja, s katerim smo delali vajo, lahko tudi neverbalno?

 

 

 

 

 

 

Potek: Na list papirja vsak nariše 6 krogov z istim središčem, vsak krog je za 1 cm večji od prejšnjega (krog v krogu). Na sredini je najmanjši krogec, v katerega napišemo JAZ, v vsak večji krogec pa napišemo po eno svojo osebno lastnost – lastnosti, ki delajo NAS in brez njih ne bi bili MI (pozitivne ali negativne). To delamo 8 minut v tišini (dovolj časa, da premislijo). Ko imamo napisane vse lastnosti, se udeleženci usedejo v par, lahko kar s sosedom. Nato v paru predebatirajo lastnosti in povejo, kako se te odražajo v njihovem delovanju, ali so z njimi zadovoljni ali ne, kako bi jih spremenili ipd. Kako to, da so izbrali ravno teh pet lastnosti, ki so jih napisali? Nato udeleženci še v celem krogu povejo vsaj eno, lahko pa tudi več svojih lastnosti in jih nekoliko obrazložijo.

Objavljeno v Komunikacija

Komentarji Ta objava ima 0 komentarjev. Komentarji so vidni le prijavljenim uporabnikom.