Risanje po navodilu

PRIPOMOČKI: list za vsak par, na katerem je preprosta risba ali liki, ki zasedajo ves prostor na listu; prazni listi, kolikor je parov; pisala; podlage (če ni mize)
ŠTEVILO IGRALCEV: poljubno, parno

V tej dinamiki bomo lahko pogledali, kako učinkovito znamo komunicirati med seboj. Skupino razdelimo v pare. Eden od para dobi risbo, ki je drugi ne sme videti. Drugi dobi prazen list, pisalo in podlago. Njegova naloga je, da po navodilih svojega kolega nariše risbo, čim bolj podobno izvorni. Obrneta se tako, da drug drugega ne vidita (lahko se naslonita s hrbti drug na drugega). Tisti, ki ima risbo čim bolj nazorno opisuje (kateri lik, kako velik, v katerem delu lista…) podrobnosti na listu, njegov kolega po navodilih riše. Svoje razumevanje lahko tudi preveri. Parom omejimo čas risanja. Ob zaključku preverimo, kako natančne so risbe in kateremu paru je uspel najboljši približek.

REFLEKSIJA:
- Kako je bilo podajati navodila? Misliš, da si dal dovolj natančna? Bi dajal navodila kako drugače, če bi lahko to naredil še enkrat? Kaj je bilo najtežje?
Sta s partnerjem dobro sodelovala?
Kako dobra navodila je dajal tvoj partner? Si ga dobro razumel? Bi ti na njegovem mestu naredil kako drugače?

RAZLIČICA:
Polovica parov ima navodilo, da tisti, ki riše, ne sme komunicirati (spraševati, govoriti) s tistim, ki mu daje navodila. Druga polovica parov lahko prosto komunicira med seboj.
Po koncu dinamike primerjamo, katere risbe so bile boljše ter zakaj. Tako lahko nadaljujemo s tematiko komunikacije in prednostjo dvosmerne komunikacije pred enosmerno.



Objavljeno v Komunikacija

Komentarji Ta objava ima 0 komentarjev. Komentarji so vidni le prijavljenim uporabnikom.